Ik ben Niels Van Neer, Grafisch vormgever en Signmaker bij Goossaert. Ik ben voornamelijk bezig met gravures, het in elkaar zetten van speciale borden en op maat gemaakte LOTO-borden. Buiten de werkuren ben ik vooral muzikant (drum) en probeer ik elke keer weer de beste papa te zijn die ik kan zijn voor m’n kinderen.
Elke dag brengt een nieuwe uitdaging. Soms is dat een nieuw ontwerp voor een gravure, soms het bedenken van een op maat gemaakte oplossing voor een klant. Signalisatie ophangen is namelijk niet altijd zo simpel als een bordje aan een haakje hangen.
Superpositie! Het quantummechanische effect waarbij een deeltje op meerdere plaatsen tegelijk kan zijn, maar dan op macroschaal. Zo zou ik meerdere dingen tegelijkertijd kunnen doen zonder de focus te verliezen.
“We doen dat gewoon”, een zinnetje dat ik wel eens tegen mezelf zeg, zeker op momenten dat ik twijfel of ik het wel zou kunnen/durven. Maar met deze mind-set lukt dat meestal wel 😉.
Ik droomde ervan striptekenaar te worden. Daarom koos ik ook voor kunst in het middelbaar en ben ik grafisch vormgever geworden. Bij Goossaert maken we geen strips, maar de grafische en praktische uitdagingen voelen soms ook als een avontuur.
Geen flauw idee… echt, ik kan mezelf moeilijk in drie woorden vangen. Dat laat ik beter aan anderen over die me goed kennen.
Het klinkt misschien wat sentimenteel, maar het is de klant. Wim Vandamme en ik werken vooral op maat van de klant, en de wensen van de klant bepalen veel van wat we doen. Een klassieke muze heb ik niet.
Ik ‘meander’ vaak in gesprekken. Als ik iets uitleg, geef ik graag uitgebreide context en maak zo soms grote bochten in mijn verhaal. Eigenlijk net als een rivier die langzaam kronkelt en zijn loop verlegt.
Optreden met mijn band in de AB (Ancienne Belgique) in Brussel.
Ik begin de dag graag met een snuifje Tool (‘Pneuma’), werk rond de middag door op Gojira (‘L’enfant Sauvage’) en Doodseskader (‘Pastel Prison’) en sluit de dag episch af met Ennio Morricone (‘L’estasi Dell’oro’).